Vaše sportovní poháry.

Vavříny a sportovní poháry

Sport patří neodmyslitelně do srdcí mnohých z nás. Většina navštěvovala sportovní kroužky již jako malé děti. Fotbal, balet, aerobic, házená a jiné. Všechny nás ale spojoval dobrý pocit ze hry a z vítězství. Podívejme se však do historie, jak tomu bylo dříve.

Podle historických pramenů sahají sportovní aktivity až do starověku. S největší pravděpodobností byli první sportovní hry a činnosti zaměřeny především na bojové hry, odvozeny od výcviku armád a zlepšující dovednosti mužů.

sportovní pohár

Další mají svůj původ v rituálních obřadech nebo v rituálech předpovídaní budoucnosti, známé jako mayské míčové hry.

Aktivity, které se dají označit jako sport, se nacházeli v období starověku v Číně. Zde se ale nezaměřovali na stránku bojovou ale estetickou. Tento čínský starověký sport můžeme přirovnat k současné gymnastice.

Naopak Persie vynikala bojovým uměním. Zde ovšem neexistovaly žádné odměny pro vítěze, natož tak sportovní poháry jako dnes. Sport byl velmi důležitý pro starověké Řecko, odkud pochází pro nás nejznámější Olympijské hry, které měli představovat fyzické sebezdokonalení a zahrnovaly mnoho sportovních disciplín. Období míru a klidu, hrdinů a vítězů, kteří si nakonec odnesli vavřínové listy.

Dnes by ale nejspíš jen málo sportovcům, jako cena, takový list stačil. Sportovní činnost Evropanů sahá do středověku a její počátky jsou spojeny opět s výcvikem vojáků. Za kolébku evropského sportu můžeme z části považovat Itálii. Často klasické hry byly podobné dnešnímu fotbalu, nebo ragby. Pro Francii byly klasické „pálkovací hry“, které byly podobné tenisu, nebo také ragby.

Počátky sportu v dnešním slova smyslu jsou ale spojovány s technickou revolucí v 19. Století, kdy byla vůdčí zemí především Anglie. V této době začali vznikat také hodnotnější odměny pro vítěze, které jsou v dnešní době už velmi rozmanité. Od aut a peněz až po nejrůznější poukazy a výhody.sportovní pohár

Málokdo si ale dokáže představit vítězství bez medaile nebo sportovního poháru. A proto Vám nabízíme poháry různých velikostí, tvarů, emblémy, stejně tak i mnoho medailí. Přesto, že mluvíme o sportovních pohárech ve spojení s téměř s vrcholovým sportem, na své si přijdou i milovníci sportu na rekreační úrovni, ale také lidé s jinými zájmy.

S použitím vhodného emblému může vzniknou cena pro nejlepšího zahrádkáře, chovatele zvířat, nebo třeba pro vášnivého hráče karetních her. Vynalézavé duše mohlo napadnout také další využití sportovních pohárů. Váš kamarád, nebo rodinný příslušník slaví kulaté narozeniny a Vy mu chcete darovat něco na památku? I zde je možnost.

Nabízíme Vám nejen sportovní poháry klasické, ale také talíře, medaile, figurky a mnohé další trofeje. Stačí si jen vybrat, přidat vhodný emblém, vymyslet přání a originální dárek je na světě. Celá objednávka je navíc velice jednoduchá a probíhá právě na těchto stránkách. Stačí vyplnit objednávku a kontaktní údaje a odeslat. Pro vaše pohodlí si samozřejmě můžete vybrat způsob platby.

Naše sportovní výkony možná neodpovídají olympijské úrovni, naše trofeje však ano.